Від спалаху кору в Самоа вже загинули понад 50 людей, більшість з яких — діти до чотирьох років.

Про це повідомляє The Washington Post.

Загалом з кінця жовтня унаслідок спалаху загинули 53 людини, серед яких один дорослий та двоє старших підлітків. Більшість загиблих були немовлятами та маленькими дітьми: 23 дитини віком менш як рік та ще 25 дітей віком до чотирьох років.

За даними уряду Самоа, з початку спалаху хвороби до лікарень потрапили понад 1100 людей, з них близько 180 — ще проходять госпіталізацію. Серед них — 19 дітей, які перебувають у критичному стані.

Минулого місяця Самоа оголосила національну надзвичайну ситуацію і зобов'язала зробити щеплення всім 200 тисячам осіб, які проживають у південній частині тихоокеанської острівної держави. Уряд також закрив усі школи та заборонив дітям відвідувати громадські заходи.

Влада Самоа вважає, що вірус вперше поширив мандрівник з Нової Зеландії.

Кір — інфекційна хвороба, яку спричинює вірус з роду Morbillivirus. Характеризується вираженою токсикацією, гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини і плямистим висипом на шкірі.

Це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, найбільш сприятливі до кору — діти. Інкубаційний період триває 8-17 днів, у середньому 11-13.

В Україні спостерігався спалах кору протягом 2017-2018 років.За даними Міністерства охорони здоров'я через відмови від вакцинацій на початок вересня 2017 року зареєстровано 1627 випадків кору. Двоє дітей в Одеській області померли.

У травні 2018 року зафіксували підвищений ріст захворювання. За даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, за 21-й тиждень 2018 року на кір захворіли 1334 людини (з них 522 дорослих і 812 дітей).

Поділитись: