Порушення карантину під час великодніх служб у Почаївській та Святогірській лаврах УПЦ Московського патріархату можуть стати причиною продовження карантину у нинішніх умовах без пом’якшення.

Про це в ефірі hromadske заявив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

На запитання, чи можливо, що через великодні служби з великою кількістю людей у Почаївській та Святогірській лаврах УПЦ МП карантин можуть не пом’якшити, Немчінов відповів:

«Я думаю, що це цілком можливо, треба дивитися низку чинників. Якщо ви подивитесь статистку Нацполіції, кількість віруючих в церквах перевищувала прогнози. Вона була значно менше, ніж у звичайний період, але водночас це достатньо ризиковані були цифри, особливо як ви згадували про Почаїв і Донецьку область, де дійсно такі прецеденти були».

Він додав, що негативні моменти були і в Києві, а також згадав про ситуацію в Києво-Печерській лаврі, яка вже на карантині і де продовжують фіксувати нові випадки інфікування (їх там понад 100 — ред.).

«На жаль, вони спілкувалися з великою кількістю містян до того, як Лавра була закрита», — наголосив міністр.

Водночас Немчінов зазначив, що поки важко оцінювати, яким буде кінцеве рішення Кабміну щодо карантину.

«Буде проведено комплексний аналіз ризиків, тільки після цього вже можна буде говорити про якийсь доконаний факт», — резюмував він.

Нагадаємо, Почаїв вже отримав спалах епідемії через порушення на Великдень, тому місто закрили на в'їзд і виїзд.

Міністерство охорони здоров'я пропонуватиме Кабміну продовжити карантин до 12 травня, але з пом'якшенням, зокрема можуть відкрити для відвідування музеї та бібліотеки.

Загалом поліція порушила 5 кримінальних справ через порушення на Великдень, усі вони пов'язані з храмами УПЦ Московського патріархату. Найгрубіші порушення були у Почаївській лаврі (Тернопільщина) та у Святогірській (Донеччина).

Поділитись: