Внаслідок пожежі у кабельному колекторі на вулиці Хрещатик у Києві пошкодилися кабелі «Укртелекому», що призупинило роботу мобільного зв'язку та інтернету.

Про це у коментарі hromadske розповів директор з корпоративних комунікацій «Укртелекому» Михайло Шуранов.

За його даними, без інтернету 5 квітня залишилися до 5 тисяч користувачів, щодо телефонного зв'язку — ще оцінюють.

Він уточнив, що у трьох районах Києва — Печерському, Шевченківському та Голосіївському — інтернет має з’явитися орієнтовно через кілька годин (приблизно о 20:00-22:00). Дещо довше доведеться чекати мешканцям мікрорайону, який прилягає до місця інциденту. Зв’язок абонентів інших районів не постраждав.

«Там роботи ми зможемо розпочати тільки тоді, коли буде можливий доступ до цього колектору. Поки що пожежники обіцяють зранку (6 квітня — ред.) цей доступ, тому що там ще задимлено, і немає можливості працювати», — уточнив Шуранов.

За його словами, зв’язок у районах столиці відновлюють не завдяки налагодженню мережі на місці горіння, а завдяки альтернативному каналу, по якому інтернет подають до вузлів «Укртелекому».

Директор з комунікацій наголосив, що «Укртелеком» працює як орендатор, і в колекторі, який палав, вони розміщують свої кабелі. Вони не перебувають під напругою.

«Вони (рятувальники — ред.) з’ясують причину пожежі, а потім вже будемо дивитися і на збитки, і на все інше… Як там його пошкоджено ще сказати неможливо, і тому до того моменту, доки наші фахівці туди фізично потраплять і подивляться, що там відбулося, ми не зможемо сказати, як швидко там будуть відновлювальні роботи», — додав він.

Як повідомляли, у Києві на вулиці Хрещатик, 7 в ніч на 5 квітня загорівся підземний колектор з електричними кабелями. О 09:33 пожежу вдалося ліквідувати. Внаслідок пожежі, зокрема, пошкодилися кабелі українського оператора фіксованого зв’язку «Укртелеком».

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: