Після початку торговельної війни США та Китаю українські виробники почали заміщати американців на ринку кукурудзи в КНР.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Раніше США були основним постачальником кукурудзи в Китай: у 2011-2012 роках частка американців на цьому рикну складала майже 100% — 5 мільйонів тонн.

Вже на початку торговельної війни, яку розпочав президент США Дональд Трамп, американські виробники поставили лише 0,3 мільйона тонн продукції, тобто менше 10% від усього китайського імпорту.

Водночас Україна нарощує поставки кукурудзи до Піднебесної, їхній об’єм очікується на рівні 4 мільйонів тонн — 80% від усього імпорту.

Конгресмен від штату Іллінойс Робін Келлі розкритикувала політику Трампа.

«Велика частина кукурудзи надходила до Китаю з Іллінойса, до того, як провальна торговельна війна Трампа вбила наш доступ до ринків», — написала вона у Facebook.

Нагадаємо, через торговельну війну промисловість Китаю зросла найменше за останні 17 років.

5 серпня китайський юань впав до мінімального за останні 11 років рівня через торговельну війну. У США звинуватили Китай у «маніпулюванні» валютним курсом, зокрема у тому, що такі дії Китай вчинив навмисне, щоб завдати шкоди американській економіці.

1 серпня президент Дональд Трамп анонсував запровадження нових мит на китайський імпорт вартістю 300 мільярдів доларів на рік. У разі набуття чинності нових мит, США застосують торговельні санкції практично проти всього китайського імпорту. 13 серпня запровадження нових американських мит частково відклали до грудня 2019 року.

Раніше у Bloomberg підрахували, що торговельна війна Трампа може призвести до збитків світовій економіці у розмірі 600 мільярдів доларів до 2021 року.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США.

Поділитись: