Президент США Дональд Трамп заявив, що 1 вересня запровадить 10-відсоткові мита на товари китайського імпорту, загальна вартість який становить 300 мільярдів доларів на рік. Фондові біржі відреагували на цю заяву негативно.

Про це повідомляє Bloomberg.

Свою заяву американський президент зробив 1 серпня, після завершення чергового раунду торговельних переговорів у Шанхаї, які мали наблизити дві найбільші у світі економіки до припинення торговельної війни.

У разі, якщо нові мита США на китайські товари таки запровадять, то загальний обсяг додаткових американських мит зачепить практично весь імпорт Китаю до США — 500 мільярдів доларів на рік.

Заява про нові американські мита викликала негативну реакцію на фондовому ринку. Японські фондові індекси впали близько на 2,5%, індекс S&P 500 просів на 0,9%, ціни на нафту впали на 7% — це найбільше одномоментне падіння цін від лютого 2016 року.

У відповідь на запитання про те, чи не переймається Трамп тим, як вплине його заява на фінансові ринки, американський президент відповів: «Мене це все загалі не хвилює».

2 липня повідомлялось, що США та Китай відновили торговельні переговори для закінчення торговельної війни. 31 липня стало відомо, що переговори закінчилися достроково.

Нагадаємо, що президенти США та Китаю домовилися відновити торговельні переговори 29 червня під час зустрічі на саміті G20.

Напередодні саміту G20 Трамп пригрозив додатковими 300 мільярдами доларів США у вигляді тарифів на китайський імпорт. Однак після зустрічі в кулуарах саміту в Осаці, американський лідер підтвердив, що Вашингтон не буде вводити додаткові тарифи, натомість продовжить переговори із Пекіном.

Нагадаємо, що раніше у Bloomberg підрахували, що торговельна війна Трампа може призвести до збитків світовій економіці у розмірі 600 мільярдів доларів до 2021 року.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

У середині травня США зробили черговий крок у торговій війні з Китаєм. І знову під ударом опинився телекомунікаційний гігант Huawei, смартфони виробництва якого дуже популярні в Україні. Громадське розповідає, чому компанія потрапила під санкції США, та які це може мати наслідки для користувачів.

Поділитись: