Сполучені Штати Америки офіційно назвали Китай валютним маніпулятором. Це сталося після того, як Народний банк Китаю не став перешкоджати ослабленню курсу національної валюти, який вперше за 11 років перевищив поріг 7 юанів за $ 1. Вашингтон працюватиме із Міжнародним валютним фондом для усунення «несправедливої ​​переваги».

Як повідомляє CNN, президент США Дональд Трамп звинуватив КНР в ослабленні юаня для того, «щоб обікрасти американський бізнес».

Народний банк Китаю 5 серпня встановив середній обмінний курс на рівні 6,9225 юаня за долар. В ході торгів курс китайської валюти знизився до мінімального за останні 11 років рівня — в 7,0292 юаня за долар. Президент США Дональд Трамп назвав це маніпуляцією валютою і заявив, що з часом такі дії послаблять Китай.

У Мінфіні США відзначили, що китайська влада, діючи на зарубіжних валютних ринках, навмисно занижує курс юаня.

«В останні дні Китай прийняв конкретні кроки для девальвації своєї валюти, при цьому зберігаючи значні валютні резерви», — заявили в міністерстві.

«Контекст цих дій і неправдоподібність стабільності китайського ринку підтверджують, що мета девальвації Китаєм — отримати несправедливу конкурентну перевагу в міжнародній торгівлі», — йдеться в заяві Мінфіну.

Знецінення юаня відбувається на тлі тривалої торгової війни між Вашингтоном і Пекіном. Казначейство США неодноразово відмовлялося називати Китай валютним маніпулятором, незважаючи на обіцянку Трампа зробити це одразу ж після його обрання у 2016 році. Замість цього, країна включена у «контрольний список» казначейства в огляді торгових партнерів США разом із вісьмома іншими країнами.

Міністр фінансів США Стівен Мнучін із «дозволу президента Трампа визначив, що Китай — валютний маніпулятор». Тепер Мнучін звернеться до Міжнародного валютного фонду з тим, що б той «ліквідував несправедливу конкурентну перевагу, що виникла після останніх дій Пекіна».

1 серпня президент Дональд Трамп анонсував запровадження нових мит на китайський імпорт вартістю 300 мільярдів доларів на рік. У разі набуття чинності нових мит, США застосують торговельні санкції практично проти всього китайського імпорту.

2 липня повідомлялось, що США та Китай відновили торговельні переговори для закінчення торговельної війни. 31 липня стало відомо, що переговори закінчилися достроково.

Нагадаємо, що президенти США та Китаю домовилися відновити торговельні переговори 29 червня під час зустрічі на саміті G20.

Напередодні саміту G20 Трамп пригрозив додатковими 300 мільярдами доларів США у вигляді тарифів на китайський імпорт. Однак після зустрічі в кулуарах саміту в Осаці, американський лідер підтвердив, що Вашингтон не буде вводити додаткові тарифи, натомість продовжить переговори із Пекіном.

Нагадаємо, що раніше у Bloomberg підрахували, що торговельна війна Трампа може призвести до збитків світовій економіці у розмірі 600 мільярдів доларів до 2021 року.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: