У французькому Ліоні невідомий стріляв у православного священника біля грецької церкви. Того госпіталізували у важкому стані, нападника розшукують.

Про це повідомляє місцева газета Le Progrès.

Очевидці розповідають, що чули два постріли біля церкви, яка розташована в сьомому окрузі Ліону. Нападник стріляв з обрізу рушниці.

Як повідомляє Reuters, на священника напали, коли він зачиняв вхід до церкви. Перед госпіталізацією постраждалий устиг сказати, що не знає людину, яка стріляла в нього.

Поліція закликає людей уникати район, де сталася стрілянина.

Оновлено: як пише видання Lyonmag, підозрюваного у нападі затримали. За даними ЗМІ, зброї у нього при собі не було.

Як повідомляє Le Figaro, терористичного підґрунтя в тому, що сталося, поки не знайшли. Імовірно, стрілянину спровокувала суперечка.

Зазначимо, в Ліоні 29 жовтня також затримали вихідця з Афганістану, який розгулював у камуфляжі й традиційному північноафриканському вбранні з ножем. У поліції заявили, що спецслужби вважали його радикальним ісламістом, а отже, його арешт, вірогідно, запобіг черговій трагедії.

Серія нападів у Франції

Низка нападів у країні розпочалася після того, як 16 жовтня чеченець із Москви, який жив у Франції з 2008 року, відрізав голову французькому вчителю за те, що той показував дітям карикатури Charlie Hebdo на пророка Мухаммеда як приклад свободи слова.

Після цього президент Франції Емануель Макрон виступив із промовою, назвавши подію терактом. Загиблого вчителя він посмертно нагородив орденом Почесного легіону. Макрон наголосив, що іслам переживає кризу у всьому світі, а радикальний іслам, за словами президента Франції, «відкрито висловлює намір нав’язати свої порядки».

Позицію французькою влади засудили представники країн ісламського світу.

Протягом 29 жовтня у Франції сталися щонайменше три напади з боку мусульман на перехожих і правоохоронців; ще один стався біля французького консульства в Саудівській Аравії. Унаслідок нападів (один із них класифікували як теракт) загалом загинули троє людей, ще один поранений. Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про мобілізацію військ. Більше про це читайте тут.

Поділитись: