Чинний очільник Афганістану попередньо перемагає на президентських виборах
Чинний очільник Афганістану Ашраф Гані перемагає на президентських виборах за попередніми результатами. Його підтримали трохи більш ніж половина виборців.
Про це повідомляє BBC.
Результати мали оголосити не пізніше 7 листопада, однак підрахунок голосів затягнувся через звинувачення у фальсифікаціях. Зазначається, що майже мільйон голосів вилучили через шахрайство.
На виборах 28 вересня він отримав 50,64% голосів. Його головний опонент голова уряду Абдулла Абдулла здобув 39,52% голосів виборців.
Абдулла заявив, що не погоджується з результатами та збирається подати апеляцію до оголошення остаточних результатів.
Усього після підрахунку голосів визнали дійсними 1 мільйон 824 тисяч 401 бюлетенів. Абдулла вважає, що фальсифіковані близько 300 тисяч голосів.
Під час виборів спостерігачі зафіксували низьку явку, ймовірно, через проблеми з безпекою та заклики «Талібану» бойкотувати вибори.
Нагадаємо, наприкінці листопада Дональд Трамп незаплановано приїхав до Афганістану та заявив про поновлення перемовин із «Талібаном». Таліби відмовлялися вести переговори з урядом Афганістану до укладання угоди зі Штатами.
Талібан — радикальний ісламістський рух, що діє в Афганістані та Пакистані. Виник у 1994 році. Його перші члени вербувалися з афганських біженців, які залишили Афганістан через війну 1979-1989 рр. і отримували релігійну освіту на території Пакистану. Назва руху походить від арабського «таліб» — учень. Сьогодні, за різними оцінками, чисельність бойовиків «Талібан» становить від 25 до 45 тисяч людей. У 2003 році Радою Безпеки ООН рух визнано терористичною організацією.
Після терористичних атак 11 вересня 2001 року США розпочали «війну проти терору» й «Талібану» зокрема, адже ті співпрацювали з «Аль-Каїдою» та Осамою бін Ладеном. Після приходу американців в Афганістан Талібан утратив значні території й залишив Кабул та інші великі міста. За різними даними, таліби в Афганістані контролюють від 10% до 70% територій. У районах, підконтрольних Кабулу, вони часто влаштовують терористичні атаки.
- Поділитися: