Чинний очільник Афганістану Ашраф Гані перемагає на президентських виборах за попередніми результатами. Його підтримали трохи більш ніж половина виборців.

Про це повідомляє BBC.

Результати мали оголосити не пізніше 7 листопада, однак підрахунок голосів затягнувся через звинувачення у фальсифікаціях. Зазначається, що майже мільйон голосів вилучили через шахрайство.

На виборах 28 вересня він отримав 50,64% голосів. Його головний опонент голова уряду Абдулла Абдулла здобув 39,52% голосів виборців.

Абдулла заявив, що не погоджується з результатами та збирається подати апеляцію до оголошення остаточних результатів.

Усього після підрахунку голосів визнали дійсними 1 мільйон 824 тисяч 401 бюлетенів. Абдулла вважає, що фальсифіковані близько 300 тисяч голосів.

Під час виборів спостерігачі зафіксували низьку явку, ймовірно, через проблеми з безпекою та заклики «Талібану» бойкотувати вибори.

Нагадаємо, наприкінці листопада Дональд Трамп незаплановано приїхав до Афганістану та заявив про поновлення перемовин із «Талібаном». Таліби відмовлялися вести переговори з урядом Афганістану до укладання угоди зі Штатами.

Талібан — радикальний ісламістський рух, що діє в Афганістані та Пакистані. Виник у 1994 році. Його перші члени вербувалися з афганських біженців, які залишили Афганістан через війну 1979-1989 рр. і отримували релігійну освіту на території Пакистану. Назва руху походить від арабського «таліб» — учень. Сьогодні, за різними оцінками, чисельність бойовиків «Талібан» становить від 25 до 45 тисяч людей. У 2003 році Радою Безпеки ООН рух визнано терористичною організацією.

Після терористичних атак 11 вересня 2001 року США розпочали «війну проти терору» й «Талібану» зокрема, адже ті співпрацювали з «Аль-Каїдою» та Осамою бін Ладеном. Після приходу американців в Афганістан Талібан утратив значні території й залишив Кабул та інші великі міста. За різними даними, таліби в Афганістані контролюють від 10% до 70% територій. У районах, підконтрольних Кабулу, вони часто влаштовують терористичні атаки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile