ENRU
Член НАЗК заперечує заяву Парубія про невчасну перевірку кандидатів на посаду обмудсмена
6 червня, 2017
707

Заступник голови Національного агентства із запобігання корупції Руслан Радецький повідомив, що заява голови парламенту Андрія Парубія про причини зриву обрання нового Уповноваженого Ради з прав людини не відповідає дійсності.

Про це Радецький сказав у коментарі Громадському.

Парубій заявив, що Верховна Рада не обиратиме 6 червня уповноваженого парламенту з прав людини, оскільки в НАЗК не встигли провести спецперевірку кандидадів.

«Ми все перевірили, всі документи щодо трьох кандидатів передали в терміни, які були для нас визначені, тобто протягом 7 днів», — сказав Радецький. 

Він зазначив, що усі матеріали надійшли до парламенту.

«Департамент зробив свою роботу, ми ще раз зранку перевірили, чи правильно надійшли матеріали і все надійшло правильно», — додав Радецький.

Зазначимо, що 6 червня сплив 20-денний термін обрання нового обмудсмена, передбачений законом про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Водночас, документом не передбачені подальші дії у разі, якщо нового обмудсмена не обрали через 20 днів після закінчення терміну роботи попереднього уповноваженого. 

Голова комітету Верховної Ради з прав людини Григорій Немиря повідомив, що обрання омбудсмена Ради затягують БПП, «Народний фронт» і РПЛ. За його словами, комітет з прав людини має оголосити новий конкурс на парламентського омбудсмена, оскільки спливли законні строки для голосування.

Нагадаємо, 27 квітня сплив п’ятирічний термін Валерії Лутковської на посаді уповноваженої Верховної Ради з прав людини. Тепер парламент має обрати нового омбудсмана. За процедурою кандидат або кандидатка мають бути висунуті на голосування, якщо зберуть 113 підписів парламентарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Боєць за права»: Хто претендує на посаду нового омбудсмана. ​

Підписуйтесь на наш канал в Telegram