Вбивство 5-річного Кирила Тлявова, у якому підозрюють двох поліцейських, є доказом того, що переатестація правоохоронців була провалена.

Про це заявила членкиня комісії з переатестації вищого керівництва міліції Катерина Бутко в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Насправді це те, про що ми говорили досить давно – реформа поліції, яка мала відбутися, абсолютно провалена. І вбивство цієї дитини є результатом проваленої атестації поліції», — зазначила Бутко

Вона наголосила, що є дуже багато факторів, які свідчать на користь того, що двоє підозрюваних взагалі не мали працювати в поліції. 

«Мені дуже складно називати їх поліцеськими, тому що фактично один з них є екс-беркутівцем, а другий – екс-працівником ДАІ. Це старі колишні мєнти, яким просто змінили форму. Жодних тестів або іншої підготовки вони не проходили», — сказала Бутко.

«Є інформація, що одного з них (екс-беркутівця) комісія таки звільнила, але він поновився через суд. Це була доволі популярна практика. Щодо того, який є колишнім ДАЇшником, є варіант, що він взагалі не проходив атестацію. Це також можливо, бо велика частина переводилася до державної служби охорони, яка не проходила атестацію. Вони просто на цей час перевелися до охорони й потім повернулися до поліції, прогулявши екзамени. Ми перевіряємо це», — пояснила вона.

«Якби вони не були поліціантами, то, можливо, у них би не було зброї й цього нещасного випадку теж не сталося б», — додала членкиня комісії з переатестації.

Нагадаємо, 5-річний Кирило Тлявов помер у лікарні 3 червня після того, як поліцейські поцілили йому в голову.

4 червня суд взяв під варту підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова  поліцейських Володимира Петровця та Івана Приходька.

Спочатку їх підозрювали за статтями про хуліганство і завдання тяжких тілесних ушкоджень (коли хлопчик ще був живий), однак прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю про умисне вбивство. Слідство також перевіряє версію, що вистрілити міг син поліцейського.

3 червня під будівлею МВС у Києві влаштували акцію із вимогою справедливого розслідування вбивства 5-річного хлопчика, а 4 червня — з вимогою відставки Арсена Авакова.

У МВС повідомили про відсторонення від виконання службових обов'язків керівництва підрозділу поліції в Переяслав-Хмельницькому. Крім того, у зв’язку з інцидентом Начальник поліції Київської області Дмитро Ценов подав рапорт про відставку

Поділитись: