Відповідальним за розшифрування бортових самописців літака Boeing 737-800 компанії «Міжнародні авіалінії України», який розбився 8 січня в Ірані, буде іранське Міністерство з питань доріг та міського розвитку.

Про це в інтерв’ю іранському інформаційному агентству Tasnim повідомив депутат парламенту Ірану Фараджула Раджабі.

«Наше завдання — залишити в себе бортовий самописець українського літака й проаналізувати його тут», — додав він.

Раніше повідомлялося, що іранська сторона ухвалить рішення щодо передачі бортових самописців збитого 8 січня літака МАУ після того, як делегація країни відзвітує керівництву про результати візиту до Києва. Візит відбувся з 21 по 23 січня.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета. Аналогічні дані розвідки США публікували американські змі.
  • 11 січня, після кількох днів замовчування правди, Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
Поділитись: