Чорнобильці у Харкові пояснили, чому не хочуть, щоб в обласному диспансері лікували пацієнтів із COVID-19

В організації «Союз Чорнобиль» розповіли, чому сьогодні, 22 червня, не пропускали до обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення швидку допомогу з пацієнтом, у якого підозра на COVID—19.

Про це у коментарі hromadske розповів глава організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Губарев.

Так, Губарев обурений, що влада не радилася з чорнобильцями під час визначення лікарні як опорної для прийому пацієнтів із коронавірусом. Водночас сьогодні представникам організації вдалося поспілкуватися з главою облдержадміністрації.

Крім того, Губарев розповів, чому організація проти госпіталізації людей з COVID-19. За його словами, по-перше, корпус для прийому пацієнтів з коронавірусом розташований поруч з корпусом, де після карантину приймають інших пацієнтів, а спільний коридор перегороджений плівкою — ненадійно.

По-друге, пацієнти які будуть лікуватися від COVID-19 будуть ходити через парк, в якому відпочивають чорнобильці, каже Анатолій.

На запитання, чи не вважає Анатолій Губарев акції протесту дискримінаційними щодо пацієнтів з коронавірусом, він просить не порівнювати ситуацію з протестами у Нових Санжарах, бо вони не проти, щоб людей лікували

«Пацієнтів вже заселили. Нехай їх лікують, дай Боже, нехай вони одужують швидше», — сказав глава «Союз Чорнобиль».

Щодо того, які зараз вимоги у протестувальників, то Губарев сказав, що їхня організація буде збирати засідання оперативного штабу і вирішувати це:

«Ми будемо шукати форми та методи того, що робити далі. Зберемо штаб і оголосимо вимоги та плани».

Нагадаємо, 22 червня у Харкові біля обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення відбувся протест представників «Союз Чорнобиль». Вони виступали проти того, щоб до медзакладу привозили пацієнтів із COVID-19.

Крім того, протестувальники не пропускали автівку швидкої, де був пацієнтів із підозрою на коронавірус. Його з машини довелося переносити на ношах разом з апаратом вентиляції легенів.

Між поліцією та протестувальниками сталися сутички. Постраждали двоє правоохоронців. В одного з них — черепно-мозкова травма та струс мозку, в іншого — забій гомілки.

Поліція відкрила кримінальні справи за ч. 2 ст. 345, ч. 1 ст. 279, ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу. Максимальне покарання за цими статтями — до 5 років позбавлення волі.