Інститут охорони громадського здоров’я Чорногорії 24 травня повідомив, що в країні не зафіксовано жодного випадку коронавірусної хвороби.

«Через 68 днів після першого виявленого випадку (COVID-19 — ред.) Чорногорія не має жодного хворого коронавірусною хворобою», — йдеться в повідомленні на сайті установи.

Там уточнюється, що за останній день у жодному зі 140 зразків не підтвердили коронавірус. Загалом за час пандемії COVID-19 виявили у 324 людей, із них 315 одужали, а дев’ятеро померли.

Нових випадків COVID-19 там не виявляли із 6 травня, йдеться в офіційних статистичних даних — тобто протягом 19 днів поспіль.

У коментарі «Радіо Свобода» представник Інституту охорони громадського здоров'я Чорногорії уточнив, що про зняття карантину можна буде говорити лише тоді, коли нових випадків COVID-19 не зафіксують протягом 28 днів.

Чорногорія стала першою європейською країною, яка заявила, що повністю позбулася коронавірусу. Вона ж була й останньою європейською країною, де виявили хворих коронавірусною хворобою.

Нагадаємо, 15 травня Словенія оголосила про завершення епідемії коронавірусу в країні. Утім там, на відміну від Чорногорії, досі фіксують одиничні випадки зараження. За останніми даними, там ще 21 людина має коронавірусну хворобу.

Станом на 25 травня у світі з початку пандемії зафіксували 5 млн 500 тисяч 607 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. З них 2 млн 302 тисячі 69 людей одужали. Водночас 346 721 людина померла. Наразі інфікованими залишається 2 млн 851 тисяча 817 пацієнтів.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: