Чорногорія 2 червня офіційно оголосила про завершення епідемії коронавірусу COVID-19 у країні.

ОНОВЛЕНО: У попередній версії новини некоректно зазначалося, що Чорногорія стала першою європейською країною, яка оголосила про завершення епідемії коронавірусу. Насправді Чорногорія стала першою європейською країною, яка 25 травня оголосила, що подолала коронавірус — тоді протягом 19 днів там не виявили жодного нового випадку інфікування. А першою з країн Європи про завершення епідемії оголосила Словенія. Просимо вибачення за неточність.

Про це повідомила пресслужба уряду Чорногорії у Twitter.

«Це результат багатомісячних зусиль всієї системи та наших громадян. Дякуємо за довіру!», — йдеться у повідомленні.

В уряді зазначили, що хоч і деякі карантинні обмеження будуть скасовані, оскільки пандемія у світі ще триває, повністю карантин не знімуть, аби запобігти «імпорту вірусу» в країну.

25 травня Інститут охорони громадського здоров’я Чорногорії повідомляв, що в країні не зафіксовано жодного випадку коронавірусної хвороби протягом 19 днів поспіль і що Чорногорія позбулася коронавірусу. Водночас за міжнародними правилами, офіційно оголосити про завершення епідемії можна лише тоді, коли нових випадків COVID-19 не фіксують протягом 28 днів. 2 червня Чорногорія змогла це зробити.

Нагадаємо, Чорногорія стала першою європейською країною, яка офіційно заявила, що подолала коронавірус. Вона ж була й останньою європейською країною, де виявили хворих на COVID-19.

Зазначимо, за даними ресурсу Worldometers, який регулярно оновлює зареєстровані випадки у всьому світі, у Чорногорії загалом зафіксували 324 випадки коронавірусу. Померли 9 пацієнтів, решта — одужали, відтак в країні на COVID-19 нині ніхто не хворіє.

З початку епідемії у світі коронавірус підтвердили у 6 млн 452 тисяч 390 людей. З них 3 млн 66 тисяч 696 пацієнтів уже одужали, а 382 479 — померли від ускладнень. Наразі від коронавірусного захворювання продовжують лікуватися трохи більш як 3 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: