Чорногорія спростила в'їзд для українців. Тепер туристи з України не зобов'язані показувати результат негативного тесту на COVID-19.

Про це повідомляє Посольство України в Чорногорії.

Інститут громадського здоров'я Чорногорії включив України до переліку «зелених» країн. Туристи з цих країн можуть в'їжджати до Чорногорії без додаткових обмежень щодо COVID-19.

Нагадаємо, 2 червня Чорногорія офіційно оголосила про завершення епідемії COVID-19 у країні. Тоді уряд країни зазначав: хоч і деякі карантинні обмеження будуть скасовані, оскільки пандемія у світі ще триває, повністю карантин не знімуть, аби запобігти «імпорту вірусу» в країну.

Але 26 червня у Чорногорії відновили частину карантинних заходів через нове зростання захворюваності.

Станом на 7 липня українцям дозволили в'їжджати на територію 23 країн.

Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.

Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей:

  • ті, хто подорожує з метою навчання; 
  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, що прямують на корабель; 
  • медики й дослідники;
  • сезонні працівники та студенти;
  • висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Як і раніше, дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС, тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.

Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.

Поділитись: