Заяви політиків та чиновників про можливість постачання води в анексований Крим є спробою протестувати реакцію українського суспільства, заявив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Це питання Чубаров прокоментував в інтерв’ю «Голосу Америки».

«За цими ствердженнями, а потім їхніми спростовуваннями — є якійсь план. Хтось дуже хоче протестувати українське суспільство на можливість поступки російському окупантові», — сказав він.

Водночас Чубаров запевнив, що «ніхто не дозволить нікому» поступатись суверенітетом України.   

Також він зазначив, що останнім часом риторика нової влади щодо Криму дуже змінилася.

«Влада продовжує говорити, що Крим — це українська територія, яку ми повернемо, але не говорить про те, хто винний в тому, що ця територія окупована. Не говорить про Російську Федерацію, як головний чинник усіх цих подій», — пояснив лідер Меджлісу.

Нагадаємо, новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що воду в окупований Крим треба подавати, адже там живуть українці, а Крим — це Україна. Проте згодом, після шквалу критики, він уточнив, що уряд не може подавати воду в Крим до деокупації півострова і повернення його до складу України.

Після цього Шмигаль вирішив ще раз уточнити свою позицію: він наголосив що Україна не буде постачати воду для промислових та військових об’єктів, але постачатиме воду українцям в Криму «хоч каністрами, хоч бутлями», якщо буде необхідність.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile