Меджліс кримських татар назвав «ударом в спину» заяву Шмигаля щодо постачання води в Крим

Меджліс кримськотатарського народу обурений заявою нового прем’єра Дениса Шмигаля щодо постачання води у Крим і закликає новий уряд до консультацій, щоб не допускати «капітулянтських» заяв на тлі посилення в Криму репресій.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Facebook.

«Скандальна заява новообраного прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про можливість подачі води по Північно-Кримському каналу в тимчасово окупований Крим, озвучена ним на тлі посилювання в Криму репресій і переслідування кримських татар і етнічних українців з боку російських окупантів, по суті, стало підлим ударом в спину тих, хто не змирився з окупацією Криму і залишаються вірними Українській державі», — заявив Чубаров.

Він додав, що уточнення, яке Шмигаль опублікував у Facebook після ефіру, ситуацію не змінило.

Чубаров заявив, що низка капітулянтських заяв останнього часу щодо Криму з боку окремих українських політиків і посадовців, дезорієнтують міжнародні організації й міжнародних партнерів, які прагнуть підтримати Україну у відновленні її територіальної цілісності.

«Абсолютно неприпустимими є спроби прикриття подібних «ініціатив» нібито турботою про громадян України, які проживають в окупованому Росією Криму», — наголосив він.

Глава Меджлісу переконаний, що будь-які поступки Росії з боку України або її міжнародних партнерів лише посилюють репресивну політику Кремля стосовно громадян України, які проживають на анексованому півострові, насамперед проти кримськотатарського народу.

«Відновлення водопостачання Криму по Північно-Кримському каналу необхідно Москві для зміцнення і розширення російської військової присутності в окупованому нею Криму, а також для облаштування нових поселень для колонізації окупованого півострова громадянами РФ, яких заселяють з метою витіснення корінного народу Криму — кримськотатарського народу і етнічних українців», — йдеться у заяві Чубарова.

Для консолідації всередині України та на міжнародному рівні усіх зусиль, спрямованих на якнайшвидшу деокупацію Криму і відновлення державного суверенітету України над Кримом, Меджліс кримськотатарського народу закликав прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та інших членів нового уряду до постійних консультацій і взаємодії з Меджлісом кримськотатарського народу.

Напередодні новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що воду в окупований Крим треба подавати, адже там живуть українці, а Крим — це Україна. Проте згодом, після шквалу критики, він уточнив, що уряд не може подавати воду в Крим до деокупації півострова і повернення його до складу України.

Окупаційна «влада» Криму не радить людям на півострові розраховувати на постачання води з материкової частини України, але втішена заявою Шмигаля.

Після цього Шмигаль вирішив ще раз уточнити свою позицію, він наголосив що Україна не буде постачати воду для промислових та військових об’єктів, але постачатиме воду українцям в Криму хоч каністрами, хоч бутлями, якщо буде необхідність.

Як повідомлялося 5 лютого 2020-го, в анексованому Сімферополі питної води залишилося на 90-100 днів. Окупаційна влада заявила, що планує відключити гаряче водопостачання та обмежити постачання холодної води. У трьох водосховищах, з яких подають воду в місто, накопичено на 25-28 мільйонів кубометрів води менше, ніж минулого року через недостатню кількість опадів.

Постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич зазначив, що Україна не планує відновлювати водопостачання до Криму. Він додав, що «вода з каналу піде в Крим тільки після деокупації».

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».