Заступник генерального прокурора України Віктор Чумак
Фото:

Офіс Генерального прокурора

Заступник генерального прокурора Віктор Чумак написав заяву на звільнення з посади та з органів прокуратури.

Про це він розповів у коментарі hromadske.

«Я так не можу (працювати з Іриною Венедіктовою — ред.). Я прийшов не пенсію заробляти, я прийшов з конкретною командою працювати над реформами. Сьогодні я почув інші мотиви (від Венедіктової — ред.). Я не заробітчанин, я прийшов працювати над змінами», — пояснив Чумак.

Заяву він оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

«Прошу вас звільнити мене з адміністративної посади заступника генерального прокурора та з органів прокуратури», — йдеться у документі, датованому 17 березня 2020 року.

Перед цим Верховна Рада підтримала призначення нинішньої очільниці Держбюро розслідувань Ірини Венедіктової на посаду генерального прокурора України.

Нагадаємо, 5 березня Верховна Рада висловила недовіру і звільнила з посади генерального прокурора України Руслана Рябошапку.

Перед звільненням сам Рябошапка наголосив, що реформа прокуратури, яку розпочали за його керівництва, вже увійшла в історію через масове очищення та оновлення.

«Постанова побудована на відвертій брехні та маніпуляції. Мене не цікавить думка Бужанського (ініціатора постанови про висловлення недовіри генпрокурору — ред.) про реформу прокуратури. Для мене найкращою оцінкою є лист батька Катерини Гандзюк, який висловив сподівання, що її вбивць буде покарано. На незалежного прокурора не можна тиснути — його можна тільки звільнити. Я йду — але лише для того, щоб повернутись», — підсумував Рябошапка й одразу покинув залу засідання.

Після відставки Руслана Рябошапки обов’язки генерального прокурора виконував його заступник Віктор Чумак.

Поділитись: