Народні депутати відмовилися не тільки скасувати електронне декларування для антикорупціонерів, але й відтермінувати його на кілька місяців

Народні депутати відмовилися не тільки скасувати електронне декларування для антикорупціонерів, але й відтермінувати його на кілька місяців. Цього вимагали і країни великої сімки, і Міжнародний валютний фонд. Упродовж року це обіцяв і президент України Петро Порошенко, щоб не допустити тиск на громадське суспільство.

Про непохитність влади в питанні е-декларування для антикорупціонерів та подальші дії громадських активістів о 21:00 в ефірі програми «Реформа» на Громадському розповість експерт з аналізу політики Transparency International Україна Олександр Калітенко.

Рада відмовилася скасувати декларування не тільки для громадських активістів, але й для іноземців, які очолюють державні підприємства або є членами наглядових рад. Під цю норму підпадають очільники «Укравтодору», Адміністрації морських портів України, наглядові ради «Нафтогазу України» та «Магістральних газопроводів України».

Чи зупинять електронні декларації іноземних менеджерів та чому Кабінет Міністрів вирішив змінити принцип відбору керівників стратегічних підприємств та членів наглядових рад? Про це говоримо із радником прем’єр-міністра України Андрієм Бойцуном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

Громадська рада доброчесності вирішила призупинити участь у кваліфікаційному оцінюванні суддів. У заяві ГРД ідеться про те, що Вища кваліфікаційна комісія суддів зробила все можливе, аби процес очищення судової системи формалізувати: більше 5000 тисяч суддів планують оцінити за кілька місяців, висновки Громадської ради доброчесності не беруться до уваги, а процедури оцінювання непрозорі.

Чи можна врятувати процес очищення судової влади та що для цього треба робити розповість співкоординаторка Громадської ради доброчесності Галина Чижик.

Минулого року було створений Український культурний фонд, інституцію, завдання якої – підтримка культурних проектів. На ці потреби в бюджеті на поточний рік закладено 207 мільйонів гривень. У січні наглядову раду Фонду очолила перша леді України Марина Порошенко, а на початку лютого на конкурсі обрали виконавчого директора — переможцем стала нинішня керівниця Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа».

Про початок роботи Фонду, запуск конкурсів культурних проектів та роботу з Мариною Порошенко дивіться в інтерв’ю з виконавчою директоркою Українського культурного фонду Юлією Федів.

Програма «Реформа» присвячена трансформації українського суспільства і виходить в прямому ефірі на Громадському щопонеділка о 21:00. Ведучий програми Андрій Андрушків запрошує на ефір реформаторів від влади і громадськості, аналітиків та чиновників, аби розуміти реальний хід реформ.

Також дивіться: «Громадське.Схід»«Громадське.Крим»«Громадське.Світ»«Простономіка».

Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами. Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в більш ніж 80 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.

Поділитись: