У 2020 році підвищувати тарифи на електроенергію не планують, а дефіциту енергетики наразі немає. Однак згодом тарифи зростуть.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в етері «Право на владу» на телеканалі «1+1».

Він зазначив, що в президента Володимира Зеленського нещодавно була нарада стосовно енергетики, і там визначили, що підняття цін на електроенергію цього року не планується.

«Хочу всіх заспокоїти: ні в цьому кварталі, ні в наступному, ні до кінця року такого підвищення (тарифів на електроенергію — ред.) не буде», — сказав він.

Також Герус запевнив, що в Україні сьогодні немає дефіциту енергетики, тому система електроенергії «далека від відключень».

«У нас у країні є достатньо всього: з надлишком вистачає вугілля, повні газосховища газу, ядерного палива на атомних електростанціях на 1,5-2 роки наперед, і в нас уже достатньо багато генерації з відновлюваних джерел енергії», — розповів депутат.

Водночас згодом, як уточнив глава комітету, тарифи все ж зростуть, оскільки «є якась інфляція, а люди хочуть, щоб зарплата зростала».

Нагадаємо, раніше виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець повідомила, що тариф на електроенергію для побутових споживачів у 2020 році не зміниться навіть попри те, що генерація дешевої атомної енергії зменшиться на користь дорожчої теплової та «зеленої».

Поділитись: