У жовтні 2019 року Нафтогаз знизить рівень цін на газ для населення на 4,9% проти ціни, яка діяла у вересні.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Так, ціна тисячі кубометрів газу без податків та нарахувань надбавок газозбутівних компаній складе 4272,76 гривні.

«Хоча ціни газу на європейському ринку вже суттєво збільшилися порівняно з літнім рівнем, регульована ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображує ринкові ціни з двомісячним відставанням», — пояснюють у Нафтогазі.

У компанії констатують, що ціни на газ для населення у жовтні 2019 року знизяться набагато нижче, ніж вартість газу, закріплена у послузі «Газовий запас» в межах якої споживачі закупили газ для власних потреб за літньою ціною для того, аби користуватися ним на час опалювального сезону.

Так, у послузі «Газовий запас» закріплено вартість газу на рівні 4874,42 гривні за тисячу кубометрів (без ПДВ та витрат на транспортування та розподіл), а встановлена на жовтень ціна газу складе на майже 602 гривні менше.

«За умовами пропозиції, у жовтні споживачам буде запропоновано оплатити газ за нижчою, регульованою ціною. Придбаний газовий запас при цьому буде збережено на зимові місяці, коли очікується збільшення регульованої ціни. При цьому, якщо споживач не використає за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться такому споживачу на його рахунок повному обсязі», — зазначають у Нафтогазі.

Нагадаємо, що послугою. Газовий запас скористалося загалом 55 тисяч українських родин.

Раніше в Антимонопольному комітеті запідозрили Нафтогаз у тому, що компанія не розповідає всіх умов послуги «газовий запас». Нагадаємо, що відповідну програму у Нафтогазі запустили 21 серпня 2019 року. Відповідно до умов програми українським родинам дозволили заплатити заздалегідь за газ, який вони будуть споживати взимку під час опалювального сезону. Заплатити за такий газ дозволили за цінами, які діють у літній сезон. Максимальний обсяг газу, який можна закупити на таких умовах, складає 25 тисяч кубометрів.

Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.

Водночас, відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО, з 1 травня ціни на газ для населення мають зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Поділитись: