У 2018 році правоохоронці задокументували вдвічі більше фактів збуту зброї порівняно з минулим роком, заявив перший заступник Голови Нацполіції України В’ячеслав Аброськін.

Зазначається, що оперативні підрозділи стали активніше застосовувати такий спосіб документування збуту зброї, як оперативна закупка. Цього року вже задокументовано 119 фактів продажу зброї, боєприпасів та вибухівки.

Аброськін зазначив, що одним з основних завдань, яке стоїть перед оперативними працівниками, є виявлення та ліквідація каналів постачання зброї та боєприпасів.

Поліція намагається виявляти нелегальні канали надходження зброї із зони бойових дій. зі сходу до областей, де не ведуться бойові дії.

За словами Аброськіна, з цією метою регулярно проводяться оперативно-профілактичні заходи під назвою «Зброя та вибухівка».

«Лише цього року ми вже провели дві операції «Зброя та вибухівка». За час проведення останньої з них з незаконного обігу вилучено та направлено на дослідження 913 одиниць вогнепальної зброї, 804 гранати, 266 вибухових пристроїв. Також вилучено майже 100 тисяч набоїв та 195 кг вибухових речовин», — зазначив Аброськін.

У серпня у поліції повідомляли, що в Україні офіційно зареєстровано майже 900 тисяч одиниць вогнепальної зброї. Йдеться лише про зареєстровану мисливську нарізну та гладкоствольну зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тилові стрільці: Кому і за що силові міністри роздають нагородну зброю

Раніше Георгій Учайкін повідомив Громадському, що в Україні 40-50 тисяч чиновників нагороджені забороненою зброєю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 запитань про зброю в Україні

Поділитись: