Центральна виборча комісія Киргизстану обговорила можливу дату проведення повторних парламентських виборів в країні. Вибори можуть призначити на 20 грудня 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба киргизької ЦВК.

Члени киргизького Центрвиборчкому дійшли висновку, що у разі призначення парламентських виборів на 20 грудня буде можливість встановити результати голосування ще до кінця 2020 року.

Однак для призначення повторних виборів киргизький парламент повинен вирішити низку питань, зокрема, чи братимуть участь у виборах політичні партії, чиї дії призвели до визнання попереднього голосування недійсним.

Що відбувається у Киргизстані?

4 жовтня у країні відбулись вибори до парламенту, за результатами яких до парламенту проходили чотири партії. Три з них називали приближеними до президента Жеенбекова. Подолати 7% бар'єр вдалося лише одній опозиційній партії.

Тоді частина населення не погодилася з результатами, назвавши вибори незаконними через підкуп, використання адмінресурсу. 5 жовтня почалися протести.

Протестувальники захоплювали адмінбудівлі, звільнили з СІЗО колишнього президента Алмазбека Атамбаєва, Садира Жапарова та експрем’єра Сапіра Ісакова. ЦВК анулювала результати виборів і впродовж двох тижнів мав призначити нові.

Жеенбеков раніше заявляв, що піде у відставку після того, як призначить новий уряд. 14 жовтня він підписав указ, яким призначив Садира Жапарова прем'єр-міністром країни. Але свою відставку Жеенбеков заперечував.

У Бішкеку з 9 жовтня з 20:00 до 08:00 21 жовтня ввели надзвичайний стан, зокрема він забороняє масові зібрання. Попри надзвичайний стан люди зібралися на протест 14 жовтня. Вони вимагали відставки Жеенбекова, інакше — погрожували направитися до резиденції президента.

Поділитись: