Центральна виборча комісія оголосила про старт висунення кандидатів на місцевих виборах, що відбудуться 22 грудня 2019 року. Очікують понад 380 тисяч виборців.

Як повідомляє ЦВК, процес реєстрації розпочався 18 листопада.

На перших місцевих виборах 22 грудня обиратимуть депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад (ОТГ), а також сільських, селищних, міських голів. Відбудуться вони у 86 ОТГ (69 сільських, 16 селищних, 1 міської ОТГ) у 21 області України.

Подання документів до територіальних виборчих округів закінчується 27 листопада включно. А до 28 листопада виборчі комісії ухвалюватимуть рішення про реєстрацію та про відмову у реєстрації кандидатів.

У ЦВК повідомили, що вже отримали документи від керівництва 30 політичних партій, в яких ті заявили про бажання взяти участь у виборах. Комісія також надала дозвіл мати офіційних спостерігачів 16 громадським організаціям.

За попередніми підрахунками у цих виборах зможуть взяти участь понад 380 тисяч виборців.

Кошторис на перші місцеві вибори передбачили у розмірі 21,8 мільйона гривень.

Нагадаємо, Центрвиборчком призначив на 22 грудня 2019 року перші місцеві вибори. У Вінницькій області такі вибори відбудуться у 3 об’єднаних територіальних громадах, у Волинській — у 2, у Дніпропетровській — в 5, у Донецькій — в 1, у Житомирській — в 1, у Закарпатській — в 9, у Запорізькій — у 8, в Івано-Франківській — в 6, у Київській — у 2, у Кропивницькій — в 6, у Луганській — в 1, у Миколаївській — у 2, в Одеській — в 5, у Полтавській — в 6, у Рівненській — в 9, у Тернопільській — в 4, у Харківській — в 4, у Херсонській — у 2, у Хмельницькій — в 4, у Чернівецькій — в 1 та у Чернігівській — в 5.

Водночас, українська влада хотіла б проведення місцевих виборів одночасно по всій країні, включно з тимчасово непідконтрольними уряду територіями Донбасу.

Поділитись: