Центральна виборча комісія затвердила територіальні громади у Донецькі та Луганській областях, на території яких неможливо буде 25 жовтня 2020 року провести перші місцеві вибори, відповідно до нового поділу на райони.

Про це повідомила пресслужба ЦВК.

Наприкінці липня Комісія звернулася до Донецької й Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій, щоб ті визначили, де на підконтрольній українському уряду території Донбасу не можливо організувати та провести місцеві вибори.

Згодом там дали відповідь. Базуючись ні цих даних, ЦВК вирішувало, в яких селах, селищах та містах неможливо буде провести вибори депутатів та селищних, сільських чи міських голів.

До переліку таких громад увійшли 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та 8 Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Також ЦВК взяла до відома висновок Луганської ВЦА про те, що на території Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області на частині виборчих дільниць, зокрема, № 440265, 440266, 440271, 440272, 440277, неможливо організувати та провести місцеві вибори.

Зазначимо, що 8 серпня Центральна виборча комісія на засіданні призначила перші 1 441 вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад в усіх 24 областях України. Це рішення ЦВК ухвалила на підставі постанови Верховної Ради про утворення та ліквідацію районів та розпоряджень Кабінету міністрів про визначення територій об’єднаних територіальних громад.

Що думає влада на місцях?

Наприкінці липня голова Луганської ОДА Сергій Гайдай заявляв, що проти проведення місцевих виборів у прифронтових населених пунктах. Донецька ОДА також виступала з такою заявою і просила не проводити вибори у населених пунктах, які «перебувають у районі ураження великокаліберної ствольної й реактивної артилерії незаконних збройних формувань».

Зазначимо, вибори до обласних рад Донецької та Луганської областей поки що проводити не будуть.


Коли місцеві вибори?

Згідно з чинним законодавством, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Пройти вони мають одночасно на всій території країни — виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Поділитись: