Економіка / Гроші

ЦВК збільшила видатки на проведення виборів президента на 10 млн грн через велику кількість кандидатів

ЦВК
Економіка/Гроші/ЦВК збільшила видатки на проведення виборів президента на 10 млн грн через велику кількість кандидатів
Зберегти
Вигляд
У Центральній виборчій комісії України затвердили розпис коштів на проведення виборів президента України у 2019 році, збільшивши ці видатки на 9,95 мільйона гривень.

Причиною збільшення видатків на проведення виборів стало те, що передбачений у бюджеті обсяг фінансування розраховували з того, що кандидатів у президенти буде до 25. Водночас ЦВК зареєструвала 44 кандидати.

Загалом на проведення виборів президента передбачили 2,354 мільярда гривень, з яких видатки власне ЦВК складають 275,98 мільйона гривень, на окружні комісії передбачено 40,82 мільйона гривень, на дільничні комісії — 1,14 мільярда гривень.

«Крім того, у разі проведення повторного голосування з виборів президента України передбачено резерв коштів, який складає 891,46 мільйона гривень», — зазначають у ЦВК.

Раніше у ЦВК повідомляли, що вибори президента України обійдуться бюджету у 2,35 мільярда гривень, а вибори до парламенту у 1,95 мільярда гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Зеленський, Порошенко і Тимошенко: що означають нові рейтинги

Нагадаємо, наприкінці січня були опубліковані дані нових соціологічних опитувань. За даними групи «Рейтинг», за Володимира Зеленського на виборах готові проголосувати 19% тих, хто визначився та має намір голосувати, за Юлію Тимошенко — 18,2%, Петра Порошенка — 15,1%, Юрія Бойка — 10%, Анатолія Гриценка — 8,5%, Олега Ляшка — 7%, Євгенія Мураєва — 3,6%, Олександра Шевченка — 2,9%, Андрія Садового — 2,7%, Олександра Вілкула — 2,6%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як не дати себе обдурити: вісім порад експертів про читання соціологічних рейтингів

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей. 8 лютого ЦВК завершила реєструвати кандидатів у президенти: остаточна кількість — 44.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Пов`язані новини
Політика
13 лютого 2019
Найбільша проблема цих виборів – незаконна агітація, тіньові кошти та війна між штабами – КВУ
Найбільша проблема виборів президента України 2019 – незаконна агітація, тіньові кошти та війна між штабами. Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському розповів голова Комітету виборців України Олексій Кошель. За його словами, традиційно в Україні, 50% і більше – це були тіньові кошти.«Цілі мережі груп людей оплачувались готівкою. Навіть на цих виборах ми можемо побачити близько мільйона громадян, чия робота буде оплачуватись готівкою. Тобто, 2 працівники на дільниці – це вже до 60 тисяч людей. Множимо на 5 кандидатів, які можуть забезпечити подібну роботу – ми вже отримаємо кількість громадян, які дорівнюють обласному центру. Незаконна агітація і тіньові кошти – це проблема номер один. Проблема номер 2 – війна між штабами. Я вже бачу, коли штаби один з одним змагаються у кількості фактів порушень про підкуп виборців». При цьому Кошель нагадав, що законодавство про вибори визначає порушення на парламентських та президентських виборах по-різному: «Закон передбачає, що будь-яка виплата, тобто немає нижньої межі, умовно кажучи, чашку із символікою партії, яку на парламентських виборах ми вважаємо сувеніром, на президентських виборах закон говорить, що це підкуп».Нагадаємо, Комітет виборців вимагає, щоб Зеленський оплатив трансляцію «Слуги народу 3» як агітацію.Нагадаємо, ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-201931 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти