Британський дайвер Верн Ансворт, який рятував дітей із затопленої печери в Таїланді, програв позов до засновника Tesla і SpaceX Ілона Маска, який обізвав Ансворта «педофілом» у Twitter. Колегія присяжних суду в Лос-Анджелесі вирішила, що твіт Маска не підпадає під критерії справ про наклеп. Відтак Маска не можна притягнути до відповідальності за цим позовом.

Про це повідомляє The Verge.

У позові Ансворт вимагав 75 тисяч доларів компенсації за моральну шкоду через публічне приниження. Також дайвер просив суд заборонити Маску надалі публікувати пости з образами на його адресу.

Улітку 2018 року Верн Ансворт брав участь в операції з порятунку підлітків з печери в Таїланді. Операція викликала великий резонанс у світі. Коли вона почалася, Маск запропонував, щоб його компанія швидко побудувала мінісубмарину для порятунку дітей, однак Ансворт публічно розкритикував цю ідею, назвавши її піар-ходом.

Після цього засновник Tesla та SpaceX назвав його «педофілом» у своєму Twitter. Цей допис Маск зробив 15 липня 2018 року, на той момент у нього було 22,5 млн підписників у Twitter. Пізніше Маск вибачився перед дайвером у Twitter. Однак Ансворта це не задовольнило і він подав позов до суду у вересні 2018 року. У суді Маск також вибачився за свою поведінку.

Нагадаємо, 2 липня у Таїланді, в печері, знайшли живими 12 підлітків, які разом зі своїм футбольним тренером зникли в печерному комплексі 23 червня. Їх шукали 9 днів. Дітей не могли витягти на поверхню, адже печеру затопило водою. Активна рятувальна операція в Таїланді тривала понад тиждень.

Український дайвер Всеволод Коробов також брав участь у рятувальній операції в Таїланді.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile