Дані з акаунтів близько 50 мільйонів користувачів Instagram опинилися у відкритому доступі.

Як пише TechCrunch, особистих даних користувачів, серед яких є акаунти брендів та знаменитостей, до відкритої бази даних потрапили телефонні номери, адреси електронної пошти та вартість реклами у профілі.

Базу даних акаунтів виклали без пароля на Amazon Web Services з адреси розташованої у Мумбаї (Індія) соціально-мережевої маркетингової компанії Chtrbox, яка вивела базу в офлайн невдовзі після того, як з нею зв‘язалися журналісти.

Представники компанії не відповіли на питання стосовно того, як вони отримали приватні поштові адреси та телефони користувачів.

У компанії Facebook, якій належить Instagram, заявили, що розбираються у проблемі й намагаються з‘ясувати, як саме дані акаунтів потрапили у відкритий доступ – через вразливість в Instagram чи іншими шляхами.

Нагадаємо, у 2018 році навколо Facebook також виник скандал через витік даних. Тоді стало відомо, що компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до 87 мільйонів користувачів Facebook.

Засновник соцмережі Марк Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних мільйонів користувачів Facebook.

Журналісти встановили, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.

/Олександр Стебницький

Поділитись: