Один з найбільших банків Данії Danske Bank можуть оштрафувати на 630 мільйонів доларів, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.

Один з найбільших банків Данії Danske Bank можуть оштрафувати на 630 мільйонів доларів, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.

Про це повідомив міністр промисловості, підприємництва та фінансових послуг Данії Расмус Ярлов, у інтерв’ю данському телебаченню, передає «Інтерфакс».

Як зазначається, цей штраф може стати найбільшим в історії Данії та одним з найбільших у Європі штрафів за причетність до узаконення коштів, здобутих нелегально.

Данський міністр також презентував зміни до законодавства, щодо боротьби з відмиванням доходів. Зокрема вони стосуються підвищенням штрафів, а також заборони на обіг купюр, номіналом 500 євро. Як зазначається, саме ці купюри найчастіше використовуються у злочинних операціях.

Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення у Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пост-радянських країн.

На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.

В той же час, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.

Нагадаємо, що через скандал з відмиванням коштів, напередодні голова Danske Bank подав у відставку.

Поділитись: