Держбюро розслідувань опублікувало висновок НАЗК щодо конфлікту інтересів екс-адвоката Януковича, а нині заступника глави ДБР Олександра Бабікова, але вирішило «не помітити», що цей висновок спростовує заяви самого Бабікова та генпрокурора Ірини Венедіктової, а також вказує на потенційне порушення.

Повідомлення про висновок агентства є на сайті ДБР. Сам висновок є на сайті НАЗК.

У цьому повідомленні Бюро цитує лише «хорошу» для себе частину, в якій визнається, що Бабіков станом на зараз немає конфлікту інтересів, і екс-глава ДБР Венедіктова вжила для цього необхідних заходів.

Водночас ДБР «забуло» додати, що у висновку НАЗК наголошується — призначення Бабікова заступником директора ДБР потенційно має конфлікт інтересів, тобто він може виникнути у майбутньому.

Також Бюро не звернуло увагу, що НАЗК прямо каже — «до призначення на посаду першого заступника директора ДБР Олександр Бабіков був адвокатом одного з підозрюваних у кримінальному провадженні, досудове розслідування якого забезпечували слідчі Третього слідчого відділу ДБР».

Цим підозрюваним є президент-утікач Віктор Янукович, його прізвище НАЗК називає у відповіді на запит Адвокатської дорадчої групи, яка вчора, 10 квітня, оприлюднила цю відповідь.

Раніше і Венедіктова, і сам Бабіков стверджували, що він не був адвокатом Януковича. hromadske вже спростовувало ці заяви документом, наданим прокурором у справі Януковича.

Також нагадаємо, що вчора, 10 квітня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звинуватив Бабікова у тому, що порушена проти екс-депутатки Тетяни Чорновол справа є його спробою помсти за Майдан. Аваков порадив йому «піти до біса з держслужби».

Нагадаємо, 20 січня стало відомо, що колишній адвокат Віктора Януковича Олександр Бабіков офіційно став заступником директора Державного бюро розслідувань.

Громадська організація  «Родини Героїв Небесної сотні» виступила проти призначення Бабікова через конфлікт інтересів.

Водночас у своєму зверненні тодішня глава ДБР Ірина Венедіктова запевнила, що жодного конфлікту інтересів не буде, а критика призначення Бабікова є «маніпуляцією».

Поділитись: