Державне бюро розслідувань розпочало розслідування авіакатастрофи військового літака Ан-26 біля міста Чугуєва на Харківщині, яка забрала життя щонайменше 23 людей, повідомляє пресслужба відомства.

Слідство наразі перевіряє чотири версії того, що сталося:

  • катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  • катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Слідчі ДБР уже прибули на місце події, оглянули його, вилучили необхідну документацію, допитали свідків і призначили судові експертизи, йдеться в повідомленні відомства.

Для розслідування обставин трагедії та встановлення її причин була створена спільна комісія, до якої, окрім слідчих ДБР, увійшли фахівці Міністерства юстиції України, «Украероруху», ДП «Антонов», Головної інспекції Міністерства оборони України та Офісу Генпрокурора.

Раніше ДБР звернулося до свідків трагедії на Харківщині з проханням сконтактуватися зі слідчими в разі, якщо вони мають фото, відео із відеореєстраторів та мобільних телефонів із місця авіакатастрофи.

Близько 21:00 біля аеродрому під Чугуєвом (Харківська область) упав військовий літак Ан-26Ш. На його борту перебували 27 людей (20 курсантів Харківського університету Повітряних сил і 7 офіцерів); ще одного курсанта не допустили до польоту.

За попередньою інформацією, щонайменше 23 людей унаслідок аварії загинули, один перебуває в лікарні. Ще трьох шукають на місці аварії.

Офіс генпрокурора повідомив про порушення справи за статтею 416 (порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки) Кримінального кодексу. На Харківщині і у Львові 26 вересня оголосили днем жалоби за загиблими в авіакатастрофі Ан-26.

Поділитись: