Державне бюро розслідувань підозрює, що використовуючи державні облігації внутрішньої державної позики зловмисники могли відмити 1,05 мільярда гривень.

Такі дані наводяться у кримінальному провадженні ДБР щодо можливого відмивання коштів за допомогою державних облігацій, повідомляє Finbalance.

У справі фігурують 400 осіб. Вони проводили на біржі сумнівні операції, за допомогою яких зменшували податкові зобов’язання низки компаній та отримували фіктивні доходи.

Зазначається, що схема діяла таким чином: фізичні особи через посередників продавали юридичним особам державні облігації за завищеними цінами, а потім викуповували їх назад за заниженими цінами. Таким чином, у цих громадян формувався інвестиційний дохід, а у компаній, яким вони продавали облігації — інвестиційний збиток.

Як наслідок, компанії могли зменшувати свої податкові зобов’язання перед державою, а фізичні особи отримували легальне джерело доходу, тобто відмивали гроші.

Зловживання відбувались одразу на декількох українських баржах: «Українській біржі» та «Фондовій біржі ПФТС». До зловживань також причетні посадові особи цих бірж.

5 серпня повідомлялось, що ДБР відкрила кримінальну справу щодо відмивання грошей за допомогою державних облігацій.

Раніше у регуляторі фондового ринку повідомили, що за рік на біржах провели операцій на 20 мільярдів гривень з метою ухилитися від сплати податків.

Раніше в НКЦПФР повідомили, що 94% всіх операцій на фондовому ринку України склали операції з державними облігаціями.

Поділитись: