Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу проти колишнього голови Конституційного суду Станіслава Шевчука.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на прес-службу ДБР.

«Слідчі Державного бюро розслідувань розпочали кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем колишнім головою Конституційного суду», — сказала речниця відомства Анжеліка Іванова.

За її словами, провадження відкрили після звернення одного з народних депутатів, в якому стверджується, що Шевчук незаконно призначив собі позаштатних радників, що призвело до зайвих бюджетних витрат.

Слідчі ДБР перевіряють цю інформацію в межах провадження за ч.1 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

Судді Конституційного суду 14 травня проголосували за звільнення глави органу Станіслава Шевчука з посади судді. Майже одразу судді Конституційного Суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу.

Підставою для звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні та істотні порушення, зокрема, «нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України».

Сам Шевчук заявив, що його звільнення — це захоплення влади та повалення конституційного ладу. Він пояснив, чому вважає своє звільнення «рейдерським захопленням», а також заявив, що оскаржуватиме це рішення в суді.

Поділитись: