Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу щодо голови Конституційного суду України Олександра Тупицького за фактами державної зради та незаконного відчуження земельної ділянки на території анексованого Криму за законами Росії.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Там повідомили, що за попередньою інформацією, голова КСУ у липні 2018 року, у складі групи осіб, самовільно зайняв не відведену йому за українським законодавством земельну ділянку. Він уклав договір, яким визнав повноваження у посадових осіб органів РФ на внесення записів про відчуження української земельної ділянки та віднесення її до категорії тих, що підпадають під юрисдикцію РФ.

У ДБР наголошують, що так Тупицький зашкодив суверенітетові, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікуються за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 КК України.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Про що йдеться

28 жовтня програма «Схеми» опублікувала журналістське розслідування, у якому йдеться про те, що голова Конституційного суду України Олександр Тупицький у 2018 році став власником земельної ділянки в Криму, але не зазначив цього у своїй декларації.

Як встановили журналісти, ще до окупації Криму в 2014 році Тупицький володів маєтком і землею в селищі Кореїз, що неподалік Ялти. А у 2018 році отримав у власність ще одну ділянку біля цього маєтку площею 126 квадратних метрів.

«Схеми» зазначали: закон обмежує для українських посадовців «взаємодію з незаконними органами, створеними на тимчасово окупованій території».

«Схеми» звернулися до голови КСУ з проханням надати коментар щодо його майна. У пресслужбі КСУ заявили, що «усі відомості про майно, яке є у володінні та користуванні голови КСУ Олександра Тупицького, містяться у його щорічній декларації».

Водночас уже на брифінгу 30 жовтня Тупицький заявив, що готовий нести відповідальність за допущені помилки декларації.

Він розповів, що один з телеканалів звернуся до нього із запитом з цього приводу і він вирішив дати публічну відповідь, бо, за словами голови КС, «події почали так розгортатися, що треба відповісти усім».

Поділитись: