Державне бюро розслідувань повідомило, що його представники приїхали в музей Івана Гончара, щоб вручити повістку на допит Петру Порошенку та провести «слідчі дії».

Про це йдеться в заяві речниці ДБР Ольги Чиканової.

«Із засобів масової інформації стало відомо, що він (Петро Порошенко — ред.) перебуває в музеї Гончара. З метою вручення повідомлення про виклик на допит та проведення слідчих дій працівники ДБР вирушили до музею Івана Гончара», — зазначила вона.

Про які саме слідчі дії йшлося, спікерка не уточнила.

Водночас, як повідомив сам музей у Facebook, слідчі ДБР описали колекцію картин на виставці, а також вилучили декларації на них. Самі картини цілі.

Чиканова додала, що Порошенко після того, як дізнався про приїзд слідчих ДБР, «залишив свою дружину та покинув музей». Вона підтвердила, що Марина Порошенко отримала повістки про виклик на чергові допити.

Раніше заступник керівника слідчого управління ДБР Микола Арманов повідомив, що Порошенка викликали на допит у ДБР на 29 травня на 11-ту годину. Він підтвердив, що повістку Порошенку вручили через дружину.

«Разом з тим адміністрація музею та інші особи перешкоджали проведенню слідчих дій. З урахуванням подій, які відбувалися на території музею, для належного проведення необхідних слідчих дій, задіяно спецпідрозділ Державного бюро розслідувань», — зазначила Чиканова.

Вочевидь, під «іншими особами» маються на увазі депутати від партії «Європейська Солідарність» (яку очолює Петро Порошенко), що були присутні на місці події. На їхні заклики припинити виламування дверей представники ДБР відповіли, що ті «перешкоджають слідчим діям».

Чиканова зазначила, що дії працівників ДБР здійснювалися відповідного до Кримінального процесуального кодексу України, а «під час виконання обов’язків спецпідрозділу будь які заходи фізичного впливу не застосовувалось».

Як ми вже повідомляли, директор музею Петро Гончар намагався не допустити слідчих ДБР у будівлю. Він заявив, що ордерів на обшук йому не показували. Пізніше Гончар написав заяву в поліцію щодо пошкодження майна: представники Держбюро виламали двері, намагаючись потрапити в музей Гончара.

Раніше на прохання прокоментувати заяву директора музею Гончара про незаконне проникнення слідчими ДБР у будівлю і його звернення за цим фактом у поліцію в ДБР hromadske заявили: «Це його право».

Нагадаємо, що сьогодні, 26 травня, Петро Порошенко мав з'явитися на допит у Держбюро розслідувань на допит у справі незаконного переміщення 43 картин відомих художників. Натомість він разом із дружиною відкрив у Музеї Гончара виставку картин — тих самих, щодо незаконного переміщення яких його й викликали в ДБР.

Порошенко також додав, що з кожною картиною виставлена митна декларація, яка підтверджує законність ввезення кожної з них.

Поділитись: