Державне бюро розслідувань розпочало провадження за матеріалами нової частини журналістського розслідування проекту Bihus.Info. У розслідуванні йдеться про отримання хабарів чиновниками Служби безпеки, Генпрокуратури, Державної фіскальної служби та Національного антикорупційного бюро за непроведення розслідування й непритягнення до відповідальності осіб, причетних до розкрадання в оборонній сфері.

ДБР почало досудове розслідування щодо отримання неправомірної вигоди службовими особами, які займають відповідальне становище (ч.3. ст. 368 ККУ).

Директор ДБР Роман Труба нагадав про необхідність створення власних оперативних підрозділів задля об’єктивного розслідування зазначеного провадження.

Він додав, що чинне законодавство дозволяє ДБР залучити до роботи лише оперативні підрозділи правоохоронних органів, які фігурують в розслідуванні журналістів. Тому Труба закликав якнайшвидше ухвалити законопроект № 5395-Д, який вводить до переліку посад ДБР посаду оперативного працівника.

Відповідний законопроект ухвалили у першому читанні та в цілому 17 травня 2017 року. Тоді Рада проголосувала за підготовку законопроекту до другого читання за скороченою процедурою, проте депутати досі не продовжили розгляд документа.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування, згідно з якими група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

Поділитись: