ДБР вручило підозри двом оцінювачам, які занизили вартість акцій заводу «Більшовик» на понад 1 млрд грн

Двоє оцінювачів приватної компанії отримали підозри щодо підробки документів. За даними слідства, вони занизили на понад 1 млрд гривень ринкову вартість акцій «Першого київського машинобудівного заводу» (колишній завод «Більшовик»).

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Правоохоронці встановили, що приватизація «Більшовика» відбувалася за заниженою вартістю на основі підроблених документів. Слідство вважає, що сфальсифікованим є звіт про оцінку майна, який використали для визначення вартості акцій заводу. Судові експерти підтвердили, що цей документ не відповідає вимогам законодавства.

Яким може бути покарання?

Правоохоронці вручили оцінювачам підозри у складанні завідомо підробленого офіційного документа за попередньою груповою змовою (ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України).

Санкція статті передбачає ув’язнення до 5 років. Наразі триває досудове розслідування.

Що передувало?

27 жовтня 2021 року на аукціоні Фонду держмайна України продали актив заводу «Більшовик» у Києві за 1,4 млрд грн. Цей продаж не приніс виразних бонусів владі. Стартова ціна зросла менш ніж на 3%, а сам аукціон мав ознаки змови серед учасників.

Зокрема, тоді на аукціон прийшли троє учасників. Торгів як таких не було, адже надійшло тільки дві ставки — і стартова ціна зросла лише на 40 млн грн. Переможцем конкурсу стала компанія, яку пов’язують із Василем Хмельницьким — народним депутатом п’яти скликань.

«Справжнього конкурсу не вийшло, фактично, на аукціоні ніхто не конкурував», — описав приватизацію заводу інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Уже у січні 2022 року Держбюро розслідувань наклало арешт на 100% акцій заводу. Правоохоронці почали розслідувати можливе зловживання службовців Фонду держмайна України під час приватизації заводу.