Державне бюро розслідувань викликало на допити у справах за заявами Андрія Портнова проти п’ятого президента Петра Порошенка бізнесмена Сергія Тігіпка і власника каналу «Прямий» Володимира Макеєнка.

Про це сказав директор ДБР Роман Труба, повідомили «Українські новини».

«Станом на сьогодні нами скеровано повістки та викликаються на допит на наступний тиждень Сергій Тигіпко, а також Володимир Макеєнко. Після проведення допитів цих свідків нами буде викликаний і, відповідно, екс-президент (п'ятий президент Петро Порошенко - ред.)», — зазначив він.

Також очільник ДБР сказав, що в рамках розслідування справ починається виїмка документів, зокрема у Адміністрації президента, банках і реєстраційних службах.

«На сьогодні суд задовільнив 12 клопотань слідчих ДБР про доступ до документів. Ми будемо робити виїмки в банках, в реєстраційних службах і також в Адміністрації Президента. Найближчими днями ми хочемо отримати вже оригінали документів і розпочати проведення допитів свідків у цих провадженнях», — сказав Труба.

Він також повідомив, що наразі ДБР розслідує вже 5 кримінальних проваджень за заявами Портнова проти Порошенка.

За словами керівника ДБР, він з 20 червня взяв під особистий контроль слідство у цих справах через їх резонансність та щоб забезпечити об’єктивне і неупереджене розслідування.

Нагадаємо, 27 травня колишній заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що подав до ДБР четверту заяву із проханням відкрити кримінальне провадження проти п'ятого президента України Петра Порошенка.

Держбюро розслідувань зареєструвало заяву Портнова щодо президента Петра Порошенка. Портнов заявив, що вважає Порошенка причетним до «державної зради, спроби захоплення державної влади, перевищення влади та службових повноважень».

Андрій Портнов, який обіймав посаду радника екс-президента Віктора Януковича у 2011–2014 роках, 19 травня повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності. У 2014 році Портнов виїхав з України, певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня.

У березні 2018-го СБУ порушила справу про держзраду щодо екс-заступника глави АП часів Януковича Портнова. Через це Портнов подав позов до суду на Службу безпеки України.

6 березня 2014-го ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини. Серед них був і колишній голова адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

Пізніше в березні 2015-го Європейський союз продовжив санкції, але виключив зі списку Андрія Портнова.

Поділитись: