Дефіцит платіжного балансу України зріс до $1,7 млрд — Нацбанк

За даними Національного банку України дефіцит платіжного балансу України у вересні 2018 року зріс до 1,7 мільярда доларів. Це означає, що Україна витратила на 1,7 мільярда доларів більше валюти, ніж заробила.

Зазначимо, що дефіцит платіжного балансу впливає на наявність валюти в економіці України та, як наслідок, на стабільність курсу національної валюти — гривні.

У Нацбанку зазначають, що за січень-вересень 2018 року дефіцит валюти в Україні склав загалом 3,9 мільярдів доларів.

Основними причинами збільшення дефіциту валюти в Україні стало уповільнення зростання обсягів експорту, а також зростання виплат за державними борговими зобов’язаннями.

Зазначається, що експорт у вересні 2018 року зріс на 3,6%, в той час як імпорт — на 17,3%. Загалом, різниця між імпортом та експортом у вересні 2018 року склала 1,8 мільярди доларів.

Головною причиною зростання обсягів імпорту стало зростання світових цін на нафту та енергоресурси.

У серпні платіжний баланс було зведено з дефіцитом у 2,1 мільярда доларів.

Зазначимо, що у липні 2018 року платіжний баланс було зведено з дефіцитом 170 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Напередодні японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Також у НБУ повідомили про зростання зовнішніх ризиків для стабільності гривні.

Раніше зазначалось, що протягом серпня міжнародні валютні резерви Національного банку зменшились на більш ніж півмільярда доларів через підтримку курсу гривні.

Матеріал доповнюється