Життя

Денісова зупинила російську омбудсменку у коридорі парламенту Греції: вимагала меддопомоги політв'язням

Людмила Денісова
Життя/Денісова зупинила російську омбудсменку у коридорі парламенту Греції: вимагала меддопомоги політв'язням
Зберегти
Вигляд
Українська омбудсменка Людмила Денісова під час візиту до Греції зустрілась із уповноваженою з прав людини в Росії Тетяною Москальковою: Денісова закликала російську колегу сприяти наданню медичної допомоги українським політв'язням Павлу Грибу та Едему Бекірову.

«Ми домовлялися про зустріч у Греції, але російською стороною так і не було погоджено час. Тому я вимушена була зупинити російського омбудсмана просто в коридорі будівлі парламенту Грецької республіки», — написала Денісова.

Під час розмови сторони обговорили питання щодо медичної допомоги пораненим військовополоненим морякам та призначеного їм РФ обстеження.

«Я наголосила, що обстеження — це не лікування. Василь Сорока, Андрій Ейдер та Андрій Артеменко потребують негайної госпіталізації та кваліфікованої допомоги лікарів, а не поверхневих оглядів... Зауважила також про погіршення стану здоров’я Павла Гриба та Едема Бекірова. Їх досі не забезпечено повноцінним лікуванням, незважаючи на наявність медичних висновків про надкритичний стан здоров’я», — заявила Денісова.

Українська омбудсменка спробувала знову уточнити позицію колеги стосовно обміну ув’язненими: Москалькова повідомила, що «в неї немає для цього мандату».

«Водночас, я нагадала їй, що представником РФ в Трьохсторонній контактній групі Борисом Гризловим на останньому засіданні ТКГ зазначено, що саме Москалькова має займатися цим питанням. Блокування процесу обміну та ненадання відповіді з цього питання Україні засвідчує, що російській стороні не цікава доля своїх громадян», — наголосила Денісова.

Омбудсменка впевнена, що Росія не має бажання дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина.

Зазначимо, у січні між Денісовою та російською омбудсменкою спалахнула суперечка: Тетяна Москалькова «закликала» Людмилу Денісову не обмежуватися голосними заявами та «Facebook-правозахистом», а «працювати більш результативно».

28 січня Денісова звернулась до Ради Європи через переведення поранених українських моряків до СІЗО

14 січня Денісова мала зустрітися з омбудсменом РФ, але остання скасувала зустріч по SMS.

У листопаді 2018 року українська сторона вчергове звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак РФ заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини