Прокуратура Криму у 2017 році планує завершити розслідування кримінального провадження про депортацію радянською владою кримських татар в травні 1944 року. Наразі у цій справі проводиться демографічна експертиза

Прокуратура Криму у 2017 році планує завершити розслідування кримінального провадження про депортацію радянською владою кримських татар в травні 1944 року. Наразі у цій справі проводиться демографічна експертиза.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії повідомив прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

«Ми розслідуємо кримінальне провадження за фактом насильницького переселення представниками органів державної влади Радянського Союзу в травні-липні 1944 року, коли понад 255 тисяч представників кримськотатарського народу з території Кримської автономної РСР були переселені в непристосовані для проживання місця», — сказав Мамедов.

За його словами, демографічна експертиза проводиться з метою встановлення кількості виселених людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров.

«Справа, звичайно, має свою специфіку. Перш за все те, що відтоді минуло 70 років. Основні письмові документи виявилися на території інших держав. Є необхідність встановлення великої кількості потерпілих і свідків. З метою встановлення кількості виселених людей в 1944 році, нами призначена демографічна експертиза, я думаю, що незабаром експертиза буде завершена. В цьому році ми цю справу закінчимо», – додав Мамедов.

ДИВІТЬСЯ: Кримськотатарська: мова у вигнанні — СПЕЦПРОЕКТ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile