Народний депутат Ярослав Дубневич вийшов з-під варти увечері 8 листопада після внесення застави.

Про це повідомив його адвокат Олександр Тананакін, передає «Інтерфакс-Україна».

«Протягом вчорашнього дня за нього було внесено заставу в повному обсязі і буквально 40 хвилин тому він вийшов на свободу», — сказав Тананакін.

Водночас його інший адвокат Станіслав Пелюк у коментарі «Українській правді» повідомив, що замість необхідних 90 було внесено 100 мільйонів гривень застави, оскільки таку суму визначив перший суд.

І тепер адвокат збирається забрати зайві 10 млн назад. Для цього він у понеділок, 11 листопада, подасть до Вищого антикорсуду відповідні документи.

Гроші на заставу, за словами адвоката, частково зібрав сам нардеп, а решту допомогли заплатити родичі і знайомі. Хто і яку частку давав, адвокат не уточнив.

Дубневича підозрюють в кримінальному злочині, передбаченим ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). У разі доведення вини, йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

Раніше адвокат Дубневича заявив, що його не мали права вчора затримувати, бо за нього до моменту оголошення рішення суду внесли заставу. Водночас прокурор у коментарі hromadske заявив, що депутат вніс за скасованою ухвалою 50 мільйонів гривень. Вони мали бути повернуті, після чого мали внести 90 мільйонів за новою ухвалою.

Нагадаємо

  • 31 жовтня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Дубневича та дала згоду на обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Депутату оголосили про підозру у розтраті понад 93 мільйонів гривень шляхом зловживання службовим становищем. У разі доведення вини Дубневичу загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.
  • 2 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дубневичу — застава у 100 мільйонів гривень, тим самим відхиливши клопотання прокуратури про взяття під варту на два місяці. Дубневич заявив, що «не знає де знайде 100 мільйонів». 
  • 7 листопада Апеляційний суд змінив запобіжний захід Ярославу Дубневичу з застави у 100 мільйонів гривень на арешт з альтернативою застави у 90 мільйонів гривень.
Поділитись: