Депутат Ігор Абрамович написав заяву про складання мандата

Ігор Абрамович
Ігор АбрамовичВерховна Рада

Народний депутат Ігор Абрамович, який був членом фракції нині забороненої «Опозиційної платформи — За життя», написав заяву про складання мандата.

Про це повідомив очільник фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.

Він сподівається, що заява Абрамовича стане прикладом для інших депутатів від забороненої ОПЗЖ. Оскільки: «Саме його вихід із лав фракції ОПЗЖ у перший день повномасштабного вторгнення заклав початок для її подальшого розвалу в українському парламенті», — написав Арахамія.

Очільник фракції «слуг» називає Абрамовича «своїм серед чужих у тилу п'ятої колони», а також каже, що в нього, попри членство в ОПЗЖ, була проукраїнська позиція. І після виходу з ОПЗЖ Абрамович створив депутатську групу «Відновлення України».

Нагадаємо, у серпня 2022-го УП опублікувала розслідування про Вадима Столара, який за 6 місяців не відвідав жодного засідання парламенту та на той час мешкав на Лазуровому березі у Франції.

Там само жив й Ігор Абрамович. За даними французького реєстру, за адресою, де мешкав Абрамович, зареєстрована фірма російського банкіра Бориса Давлетьярова. Журналісти припускали, що український депутат міг орендувати віллу в російського банкіра. У січні журналісти повідомили, що Столар та Абрамович повернулися до України. Абрамович був присутній на засіданні Верховної Ради 12 січня.

Складання мандатів

Наприкінці січня журналісти повідомили, що заяви на складання мандатів написали Олег Волошин, Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод, які входили до «Опозиційної платформи — За життя».

Про наявність заяв зазначав і народний депутат Ярослав Железняк. Після того як парламент підтримає їхню відставку, у Раді залишиться 406 народних депутатів.

Як народних депутатів позбавляють мандатів?

Конституція України (ст. 81) передбачає, що повноваження народного депутата України припиняються достроково в разі:

  • складення повноважень за особистою заявою;
  • набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
  • визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
  • припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України;
  • порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності;
  • невходження депутата України до депутатської фракції партії, від якої він обрався;
  • його смерті.

У період воєнного стану зміни до Конституції не можна вносити, тож позбавити депутата мандата можна за однією з цих семи підстав.

Тривалий час депутатського мандата не могли позбавити наближеного до президента рф Віктора Медведчука, якого в Україні звинувачують у державній зраді. А втім, влада все ж знайшла спосіб: президент Володимир Зеленський позбавив Медведчука, а також Тараса Козака, Рената Кузьміна та Андрія Деркача громадянства України. Пізніше Зеленський заявив, що більшість людей, яких нещодавно позбавили громадянства України, мали громадянство ще однієї держави.