Генпрокуратура відкрила провадження через заяву народного депутата Євгенія Мураєва щодо українського політв'язня Олега Сенцова.

Генпрокуратура відкрила провадження через заяву народного депутата Євгенія Мураєва щодо українського політв'язня Олега Сенцова.

Про це повідомила речниця генерального прокурора Лариса Сарган.

Наголошується, що підставою для реєстрації провадження став заклик депутата Сергія Пашинського порушити щодо Мураєва справу «через його неправомірні дії».

«Генеральною прокуратурою України 8 червня до ЄРДР внесено повідомлення щодо вчинення народним депутатом України Є. Мураєвим злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 383 КК України», — повідомила Сарган.

Досудове розслідування кримінального провадження доручено Головному слідчому управлінню СБУ.

7 червня Мураєв заявив в ефірі каналу «112 Україна», що «частина населення сприймає Сенцова як терориста».

«Сенцова можна по-різному сприймати. З точки зору, що людина готувала підпали та вибухи, для частини населення він є терористом. Для націоналістичної частини він є, напевне, героєм. Час розставити на свої місця, хто правий, а хто не правий», — сказав він.

Згодом Мураєв заявив, що насправді «не називав терористом українського режисера Олега Сенцова».

«Якщо проаналізувати мій коментар, то там взагалі не було особистого ставлення до Сенцова. Ми розглядали загальну політичну ситуацію дій влади», — заявив Мураєв.

Нагадаємо, Нацрада з телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу NewsOne, власником якого є Мураєв.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile