Народний депутат Антон Поляков подав проєкт постанови Верховної Ради про скасування результатів голосування у другому читанні за так званий банківський закон, необхідний для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Фото постанови парламентар оприлюднив у своєму Telegram-каналі.

Зазначимо, що доки цю постанову не розгляне Верховна Рада, спікер парламенту не має права подавати закон на підпис президенту.

Як повідомив ексдепутат Сергій Лещенко, очікується, що цю постанову розглянуть на найближчому сесійному засіданні, можливо, 18 травня.

Поляков подав проєкт постанови одразу після того, як за цей законопроєкт парламент проголосував у другому читанні.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад 16 тисячТут розповідаємо, хто подав найбільше.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: