У Національному банку України повідомили, що ухвалення так званого банківського закону (законопроєкт №2571-д) є лише додатковим запобіжником, який має не дозволити повернення націоналізованого ПриватБанку колишнім власникам.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.

«Але враховуйте, що повернення банку Ігорю Коломойському неможливе вже за чинного законодавства (закон «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»). У законі є норма, що попередній власник націоналізованого банку не може ні вимагати повернення банку назад, ні вимагати компенсацію за банк. 2571-д — це лише додатковий запобіжник», — пояснюють там.

У Нацбанку зазначають, що ухвалення цього законопроєкту не збільшує їхніх повноважень щодо ліквідації банків, адже процес виведення банку з ринку майже не змінюється. Також у Нацбанку зазначають, що повернення збанкрутілих банків на ринок, як і повернення націоналізованих — колишнім власникам, заборонене й чинним законодавством, тому його ухвалення не порушує конституційних прав власників збанкрутілих банків.

«Вже чинне законодавство забороняє зупиняти ліквідацію банків. Навіть за рішенням суду. Є виключний перелік підстав для завершення ліквідації банку, в якому немає пункту щодо рішення суду. Тому ми нічого не змінюємо у поточному законодавстві про виведення банку. Новий закон лише підтверджує діючі норми, що ліквідацію банку не можна зупинити за рішенням суду», — додають у Нацбанку.

Нагадаємо, що 13 травня Верховна Рада планує зібратися на позачергове засідання, під час якого мають розглянути у другому читанні так званий «антиколомойський» закон.

27 квітня профільний комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити банківський закон у другому читанні.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад 16 тисячТут розповідаємо, хто подав найбільше.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: