Бізнесмен Ігор Коломойський після конгресу Федерації футболу України, Київ, 6 березня 2015 року
Фото:

Мусієнко Владислав/УНІАН

Колишній власник ПриватБанку, олігарх Ігор Коломойський прокоментував hromadske заяву директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника про можливе оголошення йому підозри у справі ПриватБанку. Коломойський зазначив, що його прізвище не згадувалось директором НАБУ, а він сам зацікавлений в об’єктивному розслідуванні справи.

«Із того, що я читав, зі слів Ситника, там моє прізвище взагалі не згадується, і взагалі нічиє прізвище не згадується. А те, що вони рухаються кудись до мети, то ми тільки «за». Ми за те, щоб сказали хто винний … Я ж то знаю, як було. У Порошенка були свої інтереси, у Гонтаревої свої, у МВФ свої. Вони хотіли забрати в мене банк, вони давно на нього зуби точили. Українська влада лише з приходом Порошенка, а міжнародна — ще тоді» — сказав Коломойський.

Також, на його думку, держава не зазнала збитків у результаті націоналізації, а нібито вкрадені 116 мільярдів потрібно довести. 

«По-перше, я стверджую, що гроші ніхто не вкрав, а якщо вкрали, то покажіть куди їх поділи. Якщо ж не вкрали, то держава відібрала в мене підприємство, на яке витратило певні кошти. Держава 153 чи 147 мільярдів поклала в установчий фонд. Вони ж нікуди не поділися, вони як лежали, так і лежать. За цей час заробили 60 мільярдів напряму дивідендів і 15 чи 20 мільярдів отримано податків. Тобто, половина з вкладеної суми вже повернулась. То це було вигідно, чи збитки? На ці ж усі питання потрібно буде відповідати. В мене просто забрали курку, яка несла золоті яйця, і розповідають колишнім власникам, що її неправильно годували, що якби годували правильно — несла б платинові», — сказав олігарх.

Зазначимо, що йдеться про докапіталізацію ПриватБанку після його націоналізації, яка здійснювалася шляхом внесення облігацій внутрішньої державної позики у капітал банку. Оскільки на облігації нараховувався відсоток, то банк фактично отримував прибуток, однак держава скеровувала його на обслуговування боргу, тож для неї він був витратами.

Також Коломойський додав, що він не розуміє, чому чинна влада не дає відповіді на питання «пограбували його чи ні?»: «Моє питання за рік не змінилося. Але влада чомусь не хоче зізнаватися, я не розумію, чому Зеленський і його команда боїться відповіді на це питання. Вони ж не забирали, але чому бояться визнати? Так, була держава неправа, давайте якось виходити із ситуації. Так же не буває, щоб чужу приватну власність забрати й за це нічого не було?».

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

1 травня директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, відповідаючи на питання про відсутність підозри Ігорю Коломойському у справі ПриватБанку, заявив, що відомство рухається в цьому напрямку. Директор НАБУ додав, що залучені до слідства експерти і слідчі постійно стикаються з політичним тиском.

У листопаді 2019 року генпрокурор Руслан Рябошапка передав у НАБУ справу про виведення багатьох мільярдів з ПриватБанку до його націоналізації. Йдеться про розслідування того, як керівництво банку за змовою з колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим завдали державі шкоди на 116, 8 мільярдів гривень. 4 березня Артем Ситник заявив, що справи ПриватБанку перебувають на фінальній стадії і лише відсутність експертиз відкладає на недалеке майбутнє прийняття рішень.

7 лютого у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення керівника НАБУ Артема Ситника. Постанову підписали 216 депутатів.

Поділитись: