Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Рудик закликав депутатів, яких обрали до парламенту за мажоритарною системою, об’єднатися проти змін до виборчого законодавства.

Відповідний лист є в розпорядженні Громадського. 

Рудик виступає проти того, аби вибори проходили за пропорційною системою, тобто без «мажоритарки», але із закритими списками, коли лідери партій самостійно формують списки.

«І якби мова йшла про друге читання вже проголосованого проекту Виборчого кодексу, то з цим ще можна було якось миритися. Однак тепер риторика змінилася: ніяких відкритих списків. За нашою з вами спиною хочуть «протягнути» найгірший для всіх (і для України, і для нас з вами) варіант — закриті списки за пропорційною системою», — йдеться в запрошенні, яке розіслав депутат.

Чергові вибори Верховної Ради заплановані на 27 жовтня 2019 року. Зараз вибори до парламенту відбуваються за змішаною системою. 225 депутатів обираються із мажоритарних округів, ще 225 за пропорційною системою.

У листопаді 2017 року депутати схвалили у першому читанні проект нового виборчого кодексу. Він передбачає скасування мажоритарних округів і введення пропорційної системи з відкритими партійними списками. До другого читання проект станом на 16 травня 2019-го не дійшов.

Поділитись: