Народний депутат від партії «Самопоміч», екс-командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко назвав імена громадян України, затриманих у Грузії за підозрою в незаконному зберіганні зброї.

За його словами, в Грузії затримані: Мелія Роланд, Орленко Ігор, Коростильов Юрій, Новіков Олександр, Кладько Сергій, Курагін Дмитро, а також громадянин Грузії Лука Чхетія.

«Ці люди затримані за звинуваченням у зберіганні зброї. Частина з них є добровольцями батальону «Донбас», частина з них громадяни України, частина — громадяни Грузії», — сказав Семенченко.

Депутат розповів, що вони приїхали до Грузії з 28 по 30 листопада для того, аби зустрітися з побратимами.

«Я приїхав 28 числа як спостерігач, поселився окремо, в готелі, 29-го я завершив свою місію як спостерігач, приїхала моя дружина і ми разом ходили в гості до своїх побратимів, згадували старі часи», — сказав Семенченко.

Раніше затримання українців у Грузії підтвердили в Міністерстві закордонних справ України.

Нагадаємо, що 2 грудня у Тбілісі затримали 6 українців та 1 грузина. Радник президента Юрій Бірюков заявив, що серед затриманих був народний депутат Семен Семенченко. Сам депутат спростував, що був серед затриманих. Як повідомили грузинські ЗМІ, українців могли підозрювати в нібито підготовці диверсій під час протестів.

У неділю 2 грудня у Тбілісі кілька тисяч людей вийшли на мітинг опозиції, яка відмовилася визнавати результати другого туру виборів президента. Кандидат від опозиційної партії «Єдиний національний рух» Грігол Вашадзе заявив, що вимогою учасників мітингу є дострокові парламентські вибори. Опозицію у Грузії очолює Вашадзе та екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі.

На противагу цьому мітингу на вулиці також вийшли його противники, які виступили за чинну владу та новообрану президентку.

28 листопада у Грузії відбулися вибори президента, які вперше в історії країни виграла жінка. Так новою президенткою країни стала підтримувана керівною партією Саломе Зурабішвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори в Грузії як неформальна боротьба Саакашвілі та проросійського олігарха Іванішвілі. Переміг другий

Поділитись: