УКРАЇНА

Депутат-утікач Онищенко заявив про наявність записів із погрозами Порошенка

19 березня, 2018 00:00
УКРАЇНА/Депутат-утікач Онищенко заявив про наявність записів із погрозами Порошенка
Зберегти
Вигляд
Депутат-утікач Олександр Онищенко, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, заявив про наявність записів із президентом Порошенком.

Депутат-утікач Олександр Онищенко, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, заявив про наявність записів із президентом Порошенком. За словами Онищенка, на плівках президент нібито погрожує йому кримінальними справами у разі відмови голосування за пропоновані ним законопроекти.

Про це Онищенко розповів в інтерв’ю ТСН.

«Є один запис, де Порошенко погрожує мені кримінальними справами, якщо дехто не буде голосувати за його законодавство», — заявив розшукуваний в Україні депутат.

На питання про те, чи лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко мала б голосувати за законопроекти Порошенка, Онищенко відповів:

«Не важливо. Я вважаю, що цей запис проллє світло на мою кримінальну справу. 8 червня відбулася ця розмова. За тиждень до того, як почали арештовувати моїх людей. (На запису – ред.) Порошенко говорить, що в одній руці у нього законопроекти, за які треба голосувати, а в іншій — кримінальна справа на Олександра», — заявив депутат.

Він заявив, що це були непопулярні, але згодом проголосовані законопроекти: щодо Донбасу, пенсійної реформи та тарифів.

«Я так розумію, це були законопроекти, які вимагав Міжнародний валютний фонд. Порошенку потрібні гроші МВФ», — додав Онищенко.

Раніше суд дозволив проводити заочне розслідування щодо розшукуваного в Україні народного депутата Олександра Онищенка.

НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із «Укргазвидобуванням» у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого «Укргазвидобування» зазнало збитків на більш ніж 740 млн грн. 

Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 7 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.

Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Депутат Онищенко розповів про «компромат» проти Порошенка.

 

Пов`язані новини